
De kwalificaties van de eerste wedstrijd van het Italiaans kampioenschap in Ponte a Egola zitten erop. Omdat het circuit nog op plaatsen bevroren was, lag deze er verraderlijk bij.
In de 125 klasse zette Gyan Doensen een nette zesde tijd in zijn groep neer. Hiermee kwalificeerde hij zich zonder problemen voor de wedstrijd. Dit lukte Jayson van Drunen helaas niet want hij kwam ondanks verwoede pogingen niet verder dan een eenentwintigste tijd en was hiermee eerste reserve voor de wedstrijd. Ook Douwe van Mechgelen kwam niet door de kwalificatie!
In de MX2 klasse waren Thibault Benistant en Simon Laengenfelder het snelste in hun groep. Liam Everts en Lucas Coenen kwamen in de eerste groep tot een zesde en zevende tijd. In de andere groep perste Rick Elzinga er een vierde tijd uit en sloot Sacha Coenen de sessie af als zesde. Helaas kende het Hutten Metaal Yamaha team tegenslag want Ivano van Erp kwam niet door de kwalificatie en ditzelfde gold voor Andrea Bonacorsi.
In de MX1 klasse kwam Rene de Jong op een zestiende plaats door de kwalificatie!
MX2 groep 1:
MX2 groep 2:
MX1 groep 1:
MX1 groep 2: